Modelism
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Cine ma poate ajuta ?

2 participan?i

In jos

Cine ma poate ajuta ? Empty Cine ma poate ajuta ?

Mesaj  Loreman Cristinel Joi Sept 04, 2008 1:51 pm

In numarul 95 al revistei modelism, la pagina 47, dreapta sus, este o poza cu un planor de scoala monoloc , posibil de tipul Zogling. Ce tip de planor este (eu am presupus ca este un Zogling dar care ?). Este cumva dintre primele tipuri fabricate de Stamer Lippish ? ( eu am gasit pe net un planor de faza 1de scoala ,monoloc, care seamana cu cel prezentat in fotografie dar poate fi si un SG-38. Va trimit si o schita cu primul planor proiectat de cele doua personalitati ale aviatiei germane si daca un asemenea tip de planor a existat si pe le noi (fabricat sau cumparat), va rog sa-mi trimiteti un mail si mie.
Are cineva imagini si din alt unghi cu tipul de planor prezentat in la pagina 47, ca sa-mi fac o imagine de ansamblu asupra alurii acestuia ?

Multumesc tuturor celor care pot sa-mi trimita un raspuns pe adresa de email tascau_loreman@yahoo.com.
Toate cele bune.
Cine ma poate ajuta ? Lippis23

Loreman Cristinel

Mesaje : 1
Data de înscriere : 04/09/2008

Sus In jos

Cine ma poate ajuta ? Empty SALVE

Mesaj  aeroclubploiesti Lun Noi 24, 2008 3:21 pm

TE POT AJUTA EU. AM CATEVA PLANURI A ACESTUI MODEL IN MAI MULTE VARIANTE, DAR SI POZE.
aeroclubploiesti
aeroclubploiesti

Mesaje : 4
Data de înscriere : 20/11/2008
Varsta : 48
Localizare : ploiesti

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum